• Strona internetowa jest w trakcie modernizacji. Za utrudnienia przepraszamy
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Rypinie
  • hyhy
  • hyhy1
  • hyhy2
  • hyhy3
  • .
  • Pomnik
  • Orlik
  • orlik2

Nasza Jedynka

Kategoria: Menu-boczne Opublikowano: środa, 30, listopad -0001 Super User

Jedynka w liczbach

  • 92 lata działalności                                                              

  • około 10.000 Absolwentów                                                  

  • ponad 700 Prymusów                                                           

  • 45 nauczycieli                                                                     

  • 13 pracowników wspierających                                      

  • 520   uczniów                                                                          

  • 24 pracownie przedmiotowe                                           

  • 2 sale sportowe i sala do rytmiki

  • pełnowymiarowe boisko Orlik                                                                                               

  • 2 place zabaw: zimowy i letni                                     

  • 2 świetlice                                                                                                                                            

  • 30.000 książek w bibliotece                 

  • 2 Multimedialne Centra Informacji Naukowej

  • 20 tablic interaktywnych

  • 55 komputerów

  • 20 tabletów

  • 10 koncertów Filharmonii Pomorskiej

  • 8 publikacji szkolnych

  • sieć Wi-Fi

  • strona internetowa z galerią zdjęć

  • aktywna strona SP1 na Facebooku

  • I Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2010/11

        

Edukacja w Jedynce

Obok codziennej działalności statutowej szkoła oferuje bogaty wachlarz zajęć polekcyjnych w kołach i organizacjach:

  • Szkolny Klub Sportowy
  • ZHP

  • PCK

  • SKO

  • Samorząd Uczniowski

  • Wycieczki krajowe i zagraniczne

  • Pomoc pedagogiczna i psychologiczna

  • Terapia logopedyczna

  • Koła przedmiotowe i artystyczne oraz warsztaty:

      •  języka polskiego

      • języków obcych

      • matematyczne

      • przyrodnicze

      • historyczne

      • informatyczne

      • teatralne

      •  SKS

      • pływackie

      • recytatorskie

      • dziennikarskie

      • bibliofilskie

      • chór

Sukcesy uczniów Jedynki 2016/2017

 

Laury Złotego Pióra Burmistrza

Mistrz Ortografii kl. V-VI

Jakub Kłosowski

Mistrz Ortografii kl. III-IV

Amelia Bielicka

XV Konkurs Recytatorski Poezji Jerzego Pietrkiewicza

Zuzanna Kostuj - udział

I miejsce Miejski Konkurs Plastyczny "Urodziny Kubusia Puchatka w Stumilowym Lesie"

- klasa I b

Szkolny Konkurs "Czytanie ze zrozumieniem dla klas III"

I miejsce Iga Topolewska z III a
II miejsce Natalia Niedbalska z III b
III miejsce Gabrysia Tyburska z III a
Wyróżnienia: Lena Korycka z III d, Ola Forkiewicz z III d, Szymon Wiśniewski z III b

XXI Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej

II miejsce - Krystian Skonieczny
Wyróżnienie: Marysia Lewandowska

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

Finalista - Mikołaj Rygielski, kl. VI e

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

Laureatka - Łucja Żuchowska, kl. VI d

Konkurs Literacki "Ekolandia"

II miejsce - Kinga Hiszpańska, kl. VI b

Konkurs Recytacji Poezji ks. Jana Twardowskiego

II miejsce - Nina Fabiszewska, IV b

III miejsce - Krystian Skonieczny VI c

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Olimpusek"

Laureaci: Zofia Haraburda, kl. II a, Gabriel Więczkowski, kl. II b, Aleksandra Zalaś, kl. II b, Lena Florkiewicz, kl. II c, Maria Zaręba, kl. III a, Jakub Cyrankowski, kl. III b

Miejski Konkurs Plastyczny "Biżuteria ekologiczna z darów natury" 

III miejsce - Natalia Niedbalska, kl. III b

Olimpiada wiedzy Archimedes Plus Matematyka Plus XXVI Edycja

Laureat V stopnia - Natalia Niedbalska, kl. III b

Laureat III stopnia - Kacper Wisniewski, kl. III b

Laureat II stopnia - Jakub Cyrankowski, kl. III b

Laureat I stopnia super (z wyróżnieniem) - Adam Pesta, kl. III a

Laureat I stopnia - Maciej Cukrowski

Laureat IV stopnia - Marcel Dłużniewski, kl. VI c

Laureat IV stopnia - Jagna Jarzębowska, kl. VI e

Laureat V stopnia - Mikołaj Rumiński, kl. VI a 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Alfik"

Jan Rygielski, kl. II b - bardzo dobry wynik

Nicola Jabłońska, kl. II b - bardzo dobry wynik

Aleksandra Romanowska, kl. II b - dobry wynik

Julia Meler, kl. II b - dobry wynik

Aleksandra Płusa, kl. II c - bardzo dobry wynik

Adam Pesta, kl. III a - bardzo dobry wynik 

Mistrz Tabliczki Mnożenia i Dzielenia

Oskar Jastrzębski, kl. IV c - mistrz klas IV

Natalia Sędzik, kl. V c - mistrz klas V

Mikołaj Rygielski, kl. VI e - mistrz klas VI

Bejrach Aleksander, kl. I bwyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Bełkowska  Michalina, kl. I b - wyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Dytrych Oliwia, kl. I bwyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Tadajewski Jakub, kl. I bwyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Czarnecka Wiktoria, kl. II cwyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Kroplewski Marcel, kl. II cwyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Płusa Aleksandra, kl. II cwyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Kubicka Aleksandra, kl. III awyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Pesta Adam, kl. III awyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Tyburska Gabriela, kl. III awyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Zaniecka Michalina, kl. III awyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Wojciechowska Amelia, kl. IV bwyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Chwedczuk Maja, kl. II awyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Cyrankowski Karol, kl. II b - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Jabłońska Nicola, kl. II b - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Romanowska Aleksandra, kl. II b  - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur

Zalaś Aleksandra, kl. II b - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Czerepowicz Natalia, kl. II d - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Rygielska Anna, kl. IV b - bardzo dobry wynik w Konkursie Matematycznym „ Kangur”

Bełkowska Urszula, kl. IV b  - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Bilicka Daria, kl. IV b  - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Jastrzębski Oskar, kl. IV c  - wyróżnienie w Konkursie Matematycznym „Kangur”

Grabowski Maciej, kl. VI a - III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym dla uczniów szkół Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (patronat Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego )

Konkursy sportowe

XI miejsce w XIX Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewczat w Bydgoszczy (Pola Grzybowska, Róża Pilarska, Jagoda Rzeszot, Andźelika Listkowska, Patrycja Suwała, Klaudia kubicka, Amelia Śniegocka, Żaklina Nowak, Oliwia Murawska)

I miejsce w Powiatowych Zawodach w Pływaniu (Klaudia Kubicka, Aleksandra Kubicka, Maja Nowatkowska, Maja Krzykalska, Julia Jaworska, Marcelina Bartecka, Jagna Jarzębowska)

IV miejsce w Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej "Piłkarskie Piątki"( Pola Grzybowska, Róża Pilarska, Klaudia Kubicka, Wiktoria Kogut, Julia Łojszczyk, Andźelika Listkowska, Patrycja Suwała, Maja Janikowska)

III miejsce w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym – Wiktoria Jankowska, Oliwia Makowska

I miejsce w Powiecie i V miejsce w Ćwierćfinałach Wojewódzkich w Piłce siatkowej dziewcząt - Andżelika Listkowska, Patrycja Suwała, Pola Grzybowska, Paulina Sulika, Wiktoria Jankowska, Weronika Wróblik, Łucja Żuchowska, Oliwia Gonia, Weronika Krauza, Wiktoria Kogut

W listopadzie 2016r. w Toruniu odbyła się Halowa Olimpiada LDK.

IV miejsce drużynowo w czwórboju – Mikołaj Rumiński

II miejsce w biegu na 500m. – Jakub Listkowski

Reprezentacje: Bydgoszcz miasto i Bydgoszcz Powiat, Włocławek, Grudziądz, Olsztyn, Szczecin, Poznań, Gdańsk, Białystok, Zielona Góra, Toruń i Płock - Andżelika Listkowska, Patrycja Suwała, Jakub Trędewicz, Adam Małkowski, Konrad Kopczyński

Odbyły się również Szkolne Zawody w Skoku Wzwyż

Najlepsze wyniki:

Dziewczęta kl. VI

1.Klaudia Kubicka – 120

2.Pola Grzybowska – 120

3.Julia Łojszczyk – 115

Chłopcy kl. VI

1.Mikołaj Rumiński – 135

2.Szymborski Łukasz – 125

3.Jakub Trędewicz – 125

Kl. V dziewczęta

Oliwia Makowska – 125

- Róża Pilarska – 115

- Oliwia Murawska – 115

Kl. V chłopcy

Jan Cegłowski – 125

Kl. IV chłopcy

- Jakub Listkowski – 130

- Krystian Derkowski – 120

- Oliwier Mazurkiewicz - 105

Mistrzostwa Powiatu Rypińskiego w Pływaniu 9 listopada 2016 

DZIEWCZĘTA

styl motylkowy

III m-ce  Nowatkowska Maja

V m-ce  Bartecka Marcelina

styl grzbietowy

II m-ce   Nowatkowska Maja

IV m-ce  Jaworska Julia

styl dowolny

II m-ce  Kubicka Klaudia

IV m-ce  Bartecka Marcelina

styl klasyczny

I m-ce  Kubicka Aleksandra

II m-ce  Krzykalska Maja

styl zmienny

II m-ce  Kubicka Klaudia

IV m-ce  Kubicka Aleksandra

sztafeta 4x25m stylem dowolnym

I m-ce  Kubicka Klaudia, Nowatkowska Maja, Bartecka Marcelina, Jaworska Julia

CHŁOPCY

styl motylkowy

I m-ce Stępski Piotr

III m-ce Rupiński Mateusz

styl grzbietowy

II m-ce Malinowski Szymon

IV m-ce Wiśniewski Oliwier

 styl dowolny

I m-ce Stępski Piotr

V m-ce Świerczyński Szymon

styl klasyczny

III m-ce Malinowski Szymon

IV m-ce Smykowski Szymon

 styl zmienny

III m-ce Rupiński Mateusz

 sztafeta 4x25m stylem dowolnym

II m-ce Stępski Piotr, Malinowski Szymon, Rupiński Mateusz, Świerczyński Szymon

Klasyfikacja generalna

I miejsce kategoria dziewcząt

II miejsce kategoria chłopców

XIX Kujawsko-Pomorskie  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu w Bydgoszczy 7 grudnia 2016r.

Po raz pierwszy szkoła uczestniczyła w mistrzostwach województwa

Najlepsze wyniki osiągnęli: Nowatkowska Maja, Kubicka Klaudia, Stępski Piotr, Bartecka Marcelina

DZIEWCZĘTA 

KONKURENCJE:

50m stylem motylkowym

  1. Bartecka Marcelina XXVII
  2. Kubicka Aleksandra XXV

50m stylem grzbietowym

  1. Nowatkowska Maja X
  2. Jaworska Julia XXII

50m stylem dowolnym

  1. Kubicka Klaudia X
  2. Bartecka Marcelina XXV

50m stylem klasycznym

  1. Kubicka Aleksandra XVII
  2. Krzykalska Maja XXIV

100m stylem zmiennym

  1. Kubicka Klaudia VII
  2. Nowatkowska Maja IX

SZTAFETA   4x25m stylem dowolnym

Kubicka Klaudia, Bartecka Marcelina, Kubicka Aleksandra, Nowatkowska Maja  X

CHŁOPCY 

KONKURENCJE:

50m stylem motylkowym

  1. Stępski Piotr X

50m stylem grzbietowym

  1. Malinowski Szymon XXVI
  2. Świerczyński Szymon XXVIII

50m stylem dowolnym

  1. Stępski Piotr XVIII
  2. Rupiński Mateusz XXXII

50m stylem klasycznym

  1. Malinowski Szymon XXXII
  2. Smykowski Szymon XXXIV

SZTAFETA   4x25m stylem dowolny

Stępski Piotr, Malinowski Szymon, Świerczyński Szymon, Rupiński Mateusz XII

Szkoła SP1 w Rypinie  zajęła 10 miejsce w województwie w kategorii dziewcząt

Regionalne zawody w czwórboju LA "Nestle Cup". Włocławek 27.05.2017r.

1. Mikołaj Rumiński - II miejsce

2. Jakub Listkowski - IV miejsce

Listkowski Jakub, kl.V a - II miejsce w biegu na 500 m w Halowej Olimpiadzie LA-Polska Północna Toruń

Rumiński Mikołaj, kl.VI a - I miejsce w biegu na 100 m w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Szuwała Olaf, kl.VI a - II miejsce w rzucie p. palantową w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Suwała Patrycja, kl. VI c - III miejsce w rzucie p. palantową w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Małkowska Marta, kl. VI d - III miejsce w biegu na 60 m w Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kubicka Aleksandra, kl. III a - II miejsce 50 m stylem klasycznym w Ogólnopolskich Zawodach w Pływaniu ,,Od Młodzika do Olimpijczyka’’ w Warszawie (patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki); I miejsce w drużynowym wieloboju pływackim w Bydgoszczy - Ogólnopolskie Drużynowe zawody pływackieIII miejsce 200 m stylem klasycznym w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego; Rekordzistka powiatu w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym

Nowatkowska Maja, kl. IV b - II miejsce 50 m stylem grzbietowym w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - PomorskiegoII miejsce 50 m stylem klasycznym w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko - PomorskiegoRekordzistka powiatu w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym       

Stępski Piotr VI c - Mistrz i Rekordzista  Powiatu Rypińskiego na 50 m stylem dowolnym i  motylkowym X miejsce  50 m stylem w XIX Kujawsko- Pomorskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Bydgoszczy

 

Sukcesy uczniów Jedynki 2015/2016

 

IX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "O Złote Pióro Burmistrza"

Mistrz Ortografii klas III-IV

Jakub Kłosowski, klasa IV b

 

XIV Konkurs Recytatorski Poezji Dobrzyńskiej im. Jerzego Pietrkiewicza 

organizowany przez Ośrodek Kultury Dobrzyńskiej im. Jerzego Pietrkiewicza Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Rypinie

I miejsce – Kornelia Wójcik, klasa VI 

 

Kangur Matematyczny 2016

Beniamin- kl. VI

I m. Luiza Kaszubowska, VI a

II m. Jakub Lipiński, VI c

III m. Zuzanna Ławicka, VI b

Beniamin- kl. V

I m. Kinga Hiszpańska, V b

II m. Mikołaj Rumiński, V a

III m. Pola Grzybowska, V b

Maluch- kl. IV

I m. Aleksandra Zarzycka, IV a

II m. Łukasz Więckiewicz, IV c

III m. Dawid Ziółkowski, IV a

Kl. III

I m. Anna Rygielska, III b

II m. Jakub Żytowiecki, III c

III m. Laura Wierzbowska, III b

Żaczek- kl. II

I m. Adam Pesta, II a

II m. Oliwia Przyjacielska, II a

III m. Iga Topolewska, II a

 

Miejski Konkurs Plastyczny - Dzień Ziemi

kl. I-III „Czy smog jest jak smok’’?

I m. Szymon Kaszubowski, III c

kl. IV-VI „Smogu mniej- Ziemi lżej’’

II m. Luiza Kaszubowska, VI a

 

XX Konkurs Recytatorski Twórczości Dziecięcej

I m. Kornelia Wójcik,  VI a

wyróżnienie Pola Grzybowska,  V b

 

Miejski Konkurs Ortograficzny dla klas VI- MPBP w Rypinie

II m. Julia Gawrońska, VI a

 

Miejski Konkurs Wiedzy o Rypinie

I m. SP1 Rypin

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy Świetlik

kl. III

wyróżnienia

Maja Krzykalska,  III b

Amelia Wojciechowska,  III b

kl. II

nagroda

Natalia Niedbalska, II b

wyróżnienia

Jakub Cyrankowski, II b

Jamin Pączkowski, II b

 

Szkolny Konkurs „Czytanie ze zrozumieniem dla klas III”

I m.Anna Rygielska z klasy III b

II m.Miłka Laskowska z klasy III b

III m. – Daria Bilicka z klasy III b oraz Dawid Sobierajski z klasy III d

wyróżnienia:

Bartosz Raczkowski i Amelia Wojciechowska z klasy III b

Natalia Jaskólska i Julia Fabiszewska z klasy III d

 

Konkursy sportowe

I miejsce Powiatowe "Piłkarskie Piątki"

III miejsce w ćwierćfinale województwa - Dawid Gurtatowski, Patryk Tomaszewski, Paweł Ignatowski, Kacper Ratkowski, Szymon Liszewski, Emil Stafański, Adam Małkowski, Jakub Wiśniewski, Jakub Murawski

I miejsce Powiatowe "Sztafetowe Biegi Przełajowe"

VII miejsce w finale wojewódzkim - Szymon Liszewski, Kacper Ratkowski, Oliwier Dąbrowski, Michał Renkiewicz, Emil Stefański, Kacper Sobiech, Patryk Tomaszewski, Jakub Ratkowski, Adam Małkowski 

I miejsce - Aleksandra Szulkowska Turniej Tenisa Stołowego Memoriał Czesława Kowalskiego

II Puchar Polski Karate Shotokan - Brodnica 18.10.2015r. - Małgorzata Pawłowska, klasa I b - brąz, Kacper Filipski, klasa II a - zloto, Jagoda Rzeszot, klasa V e - złoto w drużynie, Wiktor Jędrzejewski, klasa VI c - 2 złota i srebro

Odsłony: 2626