• Strona internetowa jest w trakcie modernizacji. Za utrudnienia przepraszamy
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Rypinie
  • hyhy
  • hyhy1
  • hyhy2
  • hyhy3
  • .
  • Pomnik
  • Orlik
  • orlik2

Kalendarz roku szkolnego

Kategoria: Menu-boczne Opublikowano: środa, 04, marzec 2015 Super User

 

Rok szkolny 2017/2018

 

WRZESIEŃ

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

 Inauguracja roku szkolnego  Dyrekcja, W. Słodowska

2.

„Bezpieczne dziecko na drodze”- spotkanie z policjantem dla klas I

M. Pyszora

3.

Hołd obrońcom Ojczyzny.

Zajęcia tematyczne z uczniami i zajęcia w MZD - zapisy w dziennikach lekcyjnych

Święto Patrona – wizyta   w Izbie Pamięci , zapalenie zniczy przed pomnikiem

Wychowawcy klas na zajęciach z wychowawcą

4.

Udział w akcji Sprzątanie Świata dla klas I-VI

Wszyscy nauczyciele

5.

Powołanie Uczniowskiego Komitetu Doradczego ( opinia Komitetu będzie brana przy podejmowaniu decyzji dotyczących życia szkoły) Będzie też miał przyznany budżet uczniowski i to uczniowie zdecydują w głosowaniu na co zostaną wydane pieniądze- wybiorą z kilku propozycji

Opiekun samorządu

6.

Zebranie organizacyjne z rodzicami klas I –VI , wybory rodziców do rad oraz przedstawicieli do rady rodziców, plany wychowawcze, PSO, WSO, wnioski o stypendia

Wychowawcy klas I – VI

7.

Integracja zespołów klasowych – wspólne śniadanie na boisku szkolnym

Wszyscy nauczyciele

8.

Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka

Samorząd, K. Cukrowska           T. Redlewski

9.

Zabawy klasowe z okazji Dnia Chłopaka

wychowawcy klas

PAŹDZIERNIK

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Złote Pióro Burmistrza

B. Szwed, E. Szpakiewicz

2.

Barwy Jesieni – rajd pieszy dla klas I - III do parku miejskiego po Dary Jesieni , wykonanie wystawy z darów oraz wystawa zdjęć z wyprawy

K. Cichocka, I. Śmigielska Wychowawcy - I - III

3.

Lampka pamięci bohaterom Ziemi Rypińskiej – Rusinowo

Opiekun sztandaru , dyrekcja

4

Dzień Nauczyciela

D. Lewandowska

5.

Pasowanie uczniów klas pierwszych pt. „Już jestem uczniem”

M. Szablewska , wychowawcy klas I

6.

Zapraszanie dorosłych do czytania dzieciom na zajęciach – cały rok

D.Grajkowska

7.

Wywiadówki z rodzicami

Wychowawcy klas I – VI

LISTOPAD

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości - apel z okazji urodzin Patrona Szkoły

I.Zielińska

2.

Obchody Światowego Dnia Misia Pluszowego –apel dla klas I - III

B. Rakoczy, E. Głowacka

3.

Akcja „Złotówka dla Biblioteki”

M. Borowska      

4.

Olimpiada sportów alternatywnych – hula – hop, skakanka, rzuty do celu, przeciąganie liny

I. Grubalska , K.Topolewska

5.

Festiwal Piosenki Angielskiej

  1. Agnieszka Najchaus

6.

Andrzejki klasowe

wychowawcy klas

GRUDZIEŃ

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Akcja „I ty możesz zostać świętym Mikołajem” – akcja charytatywna- zbiórka słodyczy i przekazanie ich do PM

M.Kalinowska , T.Kubanowska, K. Rychlewska

2.

Mikołajki w szkole

G. Maronowska, K. Kużmińska,  Dyrekcja szkoły                                  

3.

Konkurs świąteczny na najbardziej udekorowaną klasę

G. Pniewska, S. Wochna

4.

Szkolne Mistrzostwa w Tabliczce Mnożenia

M. Nowatkowska  

5.

Spotkania opłatkowe w klasach

Wychowawcy klas

6.

Wigilia szkolna

B. Regiel, E. Jankowska

STYCZEŃ

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Orszak Trzech Króli

H. Celebucka , dyrekcja

2.

Konkurs multimedialny Okładka do ulubionej książki - konkurs dla klas III – IV

R. Sobierajska

LUTY

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Apel – podsumowanie wyników w nauce za I semestr w poziomach klas

M. Pyszora , W. Słodowska

2.

Wywiadówki z rodzicami - podsumowanie wyników I półrocza

Wychowawcy klas I – VI

3.

Bal kostiumowy klas I – III

Wychowawcy klas I – III

4.

Dyskoteka klas IV – VII

Samorząd, T. Dworzyński, ,         M. Ślesińska

5.

Konkurs cichego czytania ze zrozumieniem dla klas III

M. Maciejewska

MARZEC

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1

Konkurs Matematyczny KANGUR , Święto Matematyki w szkole

A.Łukaszewska,                              M. Nowatkowska

2.

Konkurs przyrodniczy Świetlik

W.Słodowska

3.

Konkurs cichego czytania ze zrozumieniem dla klas IV

M. Wojciechowska

4.

„Naszym Kobietom” – akademia z okazji MDK

E. Szpakiewicz

5.

Imprezy klasowe z okazji MDK

Wychowawcy klas I - VI

6.

Pierwszy dzień wiosny – dzień języków obcych

Klasy I – III                           P.Jackowska, A.Hrynkiewicz

Klasy IV – VI                             M. Sitkiewicz, Małgorzata Szablewska

7.

Wywiadówki z rodzicami

Wychowawcy klas I - VI                       

KWIECIEŃ

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Dyskoteka szkolna

Samorząd, L. Pułtuski, G.Darmofalska  

2.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - maraton czytelniczy

M.Borowska

3.

Konkurs „Spelling bee, czyli mistrz literowania w języku angielskim”- konkurs dla klas V – VI

A.Najchaus, M. Sitkiewicz

4.

Mistrzostwa szkoły w pływaniu

K.Topolewka ,T. Paczkowski

MAJ

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja

B. Regiel, J. Gałkowska

2.

Szkolny test wiedzy o symbolach narodowych dla klasy IV , V

I. Zielińska

3.

Dzień otwarty dla uczniów i rodziców klas I   - Przygotowanie zabaw plastycznych, sportowych, logicznych, zręcznościowych , poznawczych, itp. pozwalających w atrakcyjny sposób poznać kadrę, sale lekcyjne, wyposażenie naszej szkoły.

Wojciechowska , Słodowska – koordynator, wszyscy nauczyciele klas I - III

4.

Miejski Przegląd Piosenki Dziecięcej

K.Cichocka

5.

Okolicznościowe spotkania z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca w kl. I-III

Wychowawcy klas I - III

6.

Wywiadówka – informacja o ocenach końcowych i zagrożeniach

Wychowawcy klas I -   VI

CZERWIEC

Lp.

Rodzaj imprezy – uroczystości - zadania

Odpowiedzialni

1.

Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego       

Wszyscy nauczyciele

2.

Apel podsumowujący rok szkolny 2017/ 18 w poziomach klas

W. Słodowska , M.Pyszora

3.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

J.Thies

4.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

M.Marynowska

5.

Uroczystość ślubowania uczniów klas I

D.Grajkowska

 

Odsłony: 3002