II Przegląd Piosenki Angielskiej

Kategoria: Menu-boczne Opublikowano: środa, 30, listopad -0001 Super User

30 maja odbył się II Festiwal Piosenki Angielskiej. Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu rypińskiego. Uczniowie biorący udział w festiwalu byli oceniani przez jury w składzie: Ewa Tokarska – konsultantka Wydawnictwa Oxford University Press, Klaudia Kużmińska – nauczycielka muzyki w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie oraz Marta Żołnowska – nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Miejskich w Rypinie. Festiwal wspaniale zaingurowała Julia Śmietankowska-laureatka I Festiwalu Piosenki Angielskiej w SP 1, obecnie uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr1 im.ks.Czesława Lissowskiego w Rypinie. Julia wykonała 2 utwory w języku angielskim: „Hallelujah” Leonarda Cohena i „Recovery” Celine Dion.
W kategorii soliści szkoła podstawowa I miejsce zajęła Aleksandra Olszewska z klasy 5 rezprezentująca Szkołę Podstawową nr 3 w Rypinie, która brawurowo wykonała utwór „Uncover”. Na II miejscu uplasowała się Natalia Błażejewska z klasy 6 ze Szkoły Podstawowej w Stępowie śpiewając utwór „Immortality”. III miejsce zostało przyznane ex aequo: Aleksandrze Tucholskiej z klasy 5 ze Szkoły Podstawowej w Starorypinie Rządowym ( utwór „Ob-La-Di, Ob-La-Da”) i Julii Łojszczyk z klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rypinie ( utwór „Sing me to sleep”) . Jury przyznało także dwa wyróżnienia - dla Nadii Malinowskiej z klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rypinie za wykonanie utworu „Let it go” oraz Marcelinie Barteckiej z klasy 4 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rypinie ( utwór „The calling”).
W kategorii zespoły Szkoła Podstawowa zwycięzył zespół o nazwie „Bad Girls” w składzie: Julia Grubalska, Julia Wiśniewska, Oliwia Gawrońska i Zosia Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rypinie. Dziewczynki zaśpiewały i zatańczyły utwór „Let me love you”
Sponsorem Festiwalu, który ufundował nagrody rzeczowe związane z nauką języka angielskiego było Wydawnictwo Oxford University Press. Festiwal miał na celu popularyzację języka angielskiego a także promowanie utalentowanych muzycznie uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom przygotowującym uczniów i zapraszamy do udziału za rok.