Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 30, listopad -0001 Super User

Uroczystym apelem uczniowie Jedynki uczcili 98. rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczna była dla uczniów wyzwaniem, bowiem odnosiła się do młodego pokolenia pełnego wyzwań współczesności: emigracji, wszechobecnej elektroniki, braku czasu do samodzielnej pracy i czytania książek.
Młodzi artyści od słów: niewola, rozbiory, powstanie listopadowe, odwaga, powstanie styczniowe, I wojna światowa, przywiązanie, poświęcenie, Bóg, Honor i Ojczyzna zmierzali do słów: Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!. Uczniowie klas III-VI mieli też sposobność zaśpiewać najbardziej znane pieśni na okoliczność 11 listopada 1918 r. Przy wsparciu podkładów muzycznych i słów piosenek wyświetlanych uczniom na tablicy interaktywnej atmosfera spotkania była odpowiednia do polskiego święta. Uczniowie w dobrych nastrojach przygotowali się do obchodów 11 listopada w mieście.
Bohaterowie-artyści tego dnia w szkole to: Jakub Filipski, Pola Grzybowska, Gabrysia Kaliszewska, Zuzia Kostuj, Julia Łojszczyk, Marta Małkowska, Mikołaj Rygielski, Krystian Skonieczny i Łucja Żuchowska. Oprawę elektroniczną zapewnili zaś: Kacper Budny i Szymon Świerszczyński. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielki historii – dr Iwony Zielińskiej.