Projekt "Szkoła Jutra"

Opublikowano: czwartek, 14, czerwiec 2018
Super User

Zadania realizowane w ramach projektu "Szkoła Jutra":

1. Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie TIK poprzez organizację szkolnych kół programowania i informatycznych, pracowni robotyki oraz pracowni Młodego inżyniera.
  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania   i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych.
  1. Realizacja działań na rzecz kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych uczniów w zakresie nauki języków obcych.
  1. Realizacja procesu indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • Zajęcia logopedyczne
  • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • Zajęcia socjoterapeutyczne
  • Zajęcia o charakterze terapeutycznym
  • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
  1. Wsparcie uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemu oświaty.
  1. Realizacja doradztwa edukacyjno - zawodowego związanego z wyborem dalszych kierunków kształcenia  i uwzględniającego potrzeby rynku pracy
  1. Tworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu w zakresie przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki.

Ferie zimowe 2018

Opublikowano: poniedziałek, 09, kwiecień 2018
Super User

Podczas tegorocznych ferii zimowych, uczniowie mieli bogatą ofertę zajęć sportowych. Dzieci doskonaliły naukę pływania, umiejętności w grach zespołowych a także poznały elementy pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Zajęcia prowadziła p. Karolina Topolewska.

Ślubowanie klas pierwszych

Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017
Super User

15 listopada odbyło się ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1.Właśnie rozpoczął się pierwszy etap w życiu pierwszaków. Od teraz oprócz praw mają także obowiązki. Gratulujemy wszystkim awansu wejścia w poczet uczniowskiej społeczności. Życzymy Wam radosnych chwil, aby szkoła była Waszym drugim szczęśliwym domem.

99 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Opublikowano: poniedziałek, 20, listopad 2017
Super User

13.11.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie pod kierunkiem pani dr Iwony Zielińskiej przypomnieli społeczności Jedynki historię walk o wolną i niepodległą Ojczyznę. W narrację i poezję patriotyczną zostały wpisane najważniejsze polskie pieśni – Hymn Polski, Rota, Pieśń Legionów Polskich – które uczniowie z szacunkiem wspólnie odśpiewali.
Wcześniej ogłoszony dla uczniów konkurs na najbardziej uroczysty strój wygrała klasa IV A.